Twarda woda stanowi problematyczną kwestię – uznawana jest powszechnie za wysoce szkodliwą, warto jednak zaznaczyć że jej wpływ na ludzkie zdrowie jest korzystny. Wobec różnorodności opinii i zdań w tym temacie, zasadne wydaje się przybliżenie go i weryfikacja szkodliwości wody twardej. Czym jest twarda woda i jakie są jej cechy charakterystyczne? O tym w tekście poniżej.
Twarda czy miękka woda – która korzystniejsza?
Twardość wody wynika z wysokiej zawartości jonów wapnia i magnezu. Powodują one wytrącanie się osadu, który staje się głównym powodem dyskusji w odniesieniu do szkodliwości tej wody. Osad ten wytrąca się bowiem i kumuluje w rurach i elementach instalacji sanitarnej, jak również na urządzeniach kuchennych i łazienkowych. Może prowadzić do ich stopniowego uszkadzania, stąd konieczność poddawania twardej wody filtracji.
Zmiękczać czy nie?
Decyzja o zmiękczaniu wody wydaje się kwestią indywidualną, a dyktowana jest zazwyczaj troską o funkcjonalność sprzętów domowych. Uzyskanie miękkości wody możliwe jest dzięki specjalnym filtrom, montowanym w instalacji. Woda miękka okazuje się neutralna, pozbawiona osadu i nieszkodliwa, stąd powszechnie panujące przekonanie o jej korzyści.
Dobrym rozwiązaniem, które doskonale spisze się w małych, średnich i dużych gospodarstwach domowych jest nowa seria zmiękczaczy wody polskiej marki – Ecoperla Slimline. Istnieje możliwość wytworzenia całkowicie miękkiej wody lub zmniejszenie stopnia jej twardości. Parametry można ustawić w taki sposób, by woda nie pozostawiała osadu doprowadzającego do awarii, ale zawierała cząstkową ilość minerałów. Ecoperla Slimline to trzy warianty o różnych wydajnościach i wielkościach. Posiada wysokiej jakości monosferyczną żywicę jonowymienną.
ostatnie komentarze