Bakterie w wodzie wodociągowej nie powinny występować, ponieważ wodociągi muszą doprowadzić wodę do takich parametrów, które są zgodne z tymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia. Aby jednak upewnić się, że bakterie w wodzie w naszym domu nie występują, należy zrobić analizę bakteriologiczną wody.
Ponadto pomóc może również fizykochemiczna analiza wody, która pokaże dokładny skład, pH, twardość i poziom mętności wody, a także ułatwi dobór filtrów do wody.
Bakterie w wodzie wodociągowej
W wodzie miejskiej nie powinno dochodzić do skażenia biologicznego. Wodociągi muszą doprowadzić wodę do odpowiednich parametrów, które kwalifikują ją jako zdatną do picia dla ludzi. Woda z sieci miejskiej nie może mieć ani bakterii, ani przekroczonych innych parametrów (takich jak żelazo czy mangan).
Wodociągi miejskie zabezpieczają się przed wtórnym zanieczyszczeniem wody wodociągowej. Dozują chlor, który chroni przed bakteriami. Nawet bardzo stara magistrala nie powinna mieć wpływu na jakość wody z kranu.
Kiedy w wodzie wodociągowej pojawią się bakterie…
Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy woda miejska zostaje skażona. Dlatego jeśli chcemy spożywać wodę z kranu (bez przegotowania) to przydatna będzie osmoza odwrócona. Membrana osmotyczna usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia (także wirusy i bakterie).
ostatnie komentarze